W kwietniu rozpoczynamy dyskusję o celach rozwojowych

Zapraszamy do włączenia się w dyskusję o celach rozwojowych Warszawy w perspektywie 2030 roku. W kwietniu odbędzie się ponad 30 wydarzeń: debaty, spotkania dyskusyjne i warsztaty.

Wszystkie zebrane opinie, uwagi i spostrzeżenia zostaną wykorzystane przez grupy robocze ds. aktualizacji strategii w toku prac nad hierarchią celów.


DEBATY

Warszawa2030.Przestrzeń – 7 kwietnia, godz. 17:30, Pałac Kultury i Nauki (sala ratuszowa).
Dyskusja będzie koncentrowała się m.in. wokół takich wątków jak: infrastruktura, przestrzeń publiczna, środowisko przyrodnicze, transport, planowanie przestrzenne.

Warszawa2030.Społeczeństwo – 14 kwietnia, godz. 17:30, Centrum Promocji Kultury przy ul. Podskarbińskiej 2.
Dyskusja będzie koncentrowała się m.in. wokół takich wątków jak: bezpieczeństwo, edukacja, kultura, zdrowie, relacje społeczne.

Warszawa2030.Gospodarka – 25 kwietnia, godz. 17:30, Domu Innowacji Społecznych Marzyciele i Rzemieślnicy (Dom Towarowy Braci Jabłkowskich) przy ul. Brackiej 25.
Dyskusja będzie koncentrowała się m.in. wokół takich wątków jak: przedsiębiorczość i formy jej wspierania, innowacje, start-upy, współpraca nauki z biznesem.

Podczas debat będzie funkcjonować punkt opieki nad dziećmi (konieczność wcześniejszego zgłoszenia). Zapewniamy także udogodnienia dla osób niepełnosprawnych, takie jak: pętla indukcyjna, audiodeskrypcja czy tłumacz języka migowego.

Prosimy o rejestrację na poszczególne debaty. Wystarczy wysłać na adres warszawa2030[at]um.warszawa.pl maila z tytułem debaty, imieniem i nazwiskiem.


SPOTKANIA DYSKUSYJNE

Zapraszamy na jedno z 18 spotkań dyskusyjnych! Z pewnością każdemu uda się wybrać dogodny dla siebie termin i lokalizację. Szczegółowa lista spotkań znajduje się w kalendarzu na naszej stronie. Zaczynamy zawsze o godz. 17:30. Zapraszamy razem z dziećmi (konieczność wcześniejszego zgłoszenia dziecka na adres warszawa2030[at]um.warszawa.pl )!


WARSZTATY

Zapraszamy do udziału w jednym z 12 warsztatów, skierowanych do:

mieszkańców
1.  młodzież (poznaj szczegóły),
2.  studenci (poznaj szczegóły),
3.  osoby posiadające dzieci do lat 18 (poznaj szczegóły),
4.  osoby bezdzietne lub posiadające dzieci pełnoletnie (poznaj szczegóły),
5.  seniorzy (poznaj szczegóły);

przedsiębiorców
6.  start-upy (poznaj szczegóły),
7.  firmy eksporterzy (poznaj szczegóły),
8.  firmy innowacyjne, technologiczne, kreatywne (poznaj szczegóły),
9.  firmy tradycyjne (poznaj szczegóły),
10. firmy zagraniczne i ekspaci;

organizacji
11. organizacje pozarządowe i ruchy miejskie (poznaj szczegóły),
12. instytucje otoczenia biznesu (poznaj szczegóły).

Osoby zainteresowane udziałem w warsztatach proszone są o wypełnienie formularza rejestracyjnego i przesłanie go na adres warszawa2030[at]um.warszawa.pl.


ŚRODY ZE STRATEGIĄ

Osoby preferujące indywidualne spotkanie z przedstawicielem zespołu pracującego nad strategią zapraszamy w każdą środę na dyżur „Środy ze strategią”. Czekamy między 15:00 a 18:00 w Pawilonie Warszawa (róg ul. Marszałkowskiej i ul. Świętokrzyskiej).


Zapraszamy  do podzielenia się swoją opinią również drogą elektroniczną. Wystarczy wysłać maila na adres warszawa2030[at]um.warszawa.pl.