Zapraszamy do Inkubatora #Mieszkania2030: Warszawski rynek najmu

Weź udział w wyjątkowym projekcie, który ma na celu poprawę sytuacji na rynku najmu mieszkań w Warszawie. Przyjdź na warsztaty! Podziel się swoimi doświadczeniami z wynajmowaniem mieszkania. Pomóż nam wspólnie stworzyć nowe rozwiązania, które zostaną włączone do powstającego programu mieszkaniowego dla Warszawy – Mieszkania2030.

Do udziału w projekcie zapraszamy osoby, które:
– wynajmują lub wynajmowały mieszkanie w Warszawie,
– interesują się naszym miastem i chcą zmieniać je na lepsze.
Nie musisz znać się na rynku najmu, nie szukamy specjalistów. W Inkubatorze Mieszkania2030 może wziąć udział każdy!

Na co możesz liczyć?
– przeprowadzimy Cię przez proces, w którym wypracujesz rozwiązania usprawniające funkcjonowanie warszawskiego rynku najmu
– będziesz pracować w zespole z innymi mieszkańcami
– przy naszym wsparciu przeprowadzisz badania – porozmawiasz z osobami z Twojego otoczenia o ich oczekiwaniach i potrzebach
– poznasz ciekawych ekspertów i ekspertki
– będziesz mieć rzeczywisty wpływ na to co dzieje się w naszym mieście

Co będziemy robić?
Inkubator Mieszkania2030 to proces projektowy, w którym uczestniczy grupa mieszkanek i mieszkańców Warszawy. Potrwa od 24.01 do 17.02. W tym czasie spotkamy się na 3 warsztatach:

• 24 stycznia, wtorek (17.30-20.30) – wprowadzimy wszystkich w tematykę rynku najmu i założenia do projektów oraz przygotujemy się do prowadzenia badań
  • 4 lutego, sobota (10.30-16.00) – wymyślimy konkretne rozwiązania, które może realizować miasto w ramach swojej polityki
  • 10 lutego, piątek (17.30-20.30) – omówimy propozycje rozwiązań z różnymi ekspertkami i ekspertami, którzy podpowiedzą, na co warto zwrócić uwagę

Zależy nam na tym, aby uczestniczki i uczestnicy projektu wzięli udział we wszystkich spotkaniach warsztatowych. Po warsztatach uczestniczki i uczestnicy wspólnie zdecydują, jakie rozwiązania chcą rekomendować do włączenia do strategii Mieszkania2030, która jest podstawą do prowadzenia przez miasto polityki mieszkaniowej w kolejnych latach. W czasie trwania projektu zapewnimy wsparcie ekspertów i mentorów. Będzie też można korzystać z przestrzeni do spotkań w Marzycielach i Rzemieślnikach. Domu Innowacji Społecznych (ul. Bracka 25, III p.)

Jeśli chcesz dołączyć do projektu, wypełnij formularz – https://goo.gl/forms/cefaTHDedb6FTLV23

Na zgłoszenia czekamy do 20 stycznia!

Więcej informacji o programie Mieszkania2030 na www.mieszkania2030.um.warszawa.pl

Wydarzenie na FB: https://web.facebook.com/events/1267104593345613/

Pytania dotyczące Inkubatora Mieszkania2030 można przesyłać na adres: warsztaty.mieszkania2030@gmail.com

inkubator-fota