O nas

Nasza strona internetowa służy przede wszystkim szerzeniu informacji na temat procesu aktualizacji strategii rozwoju Warszawy #Warszawa2030, realizowanego przez m.st. Warszawę. Strona została podzielona na kilka działów, odpowiadających etapom procesu aktualizacji strategii rozwoju: wizja, diagnoza, cele, monitoring i realizacja. W ten sposób chcieliśmy przekazać jak najwięcej informacji o samym procesie, ale również o działaniach towarzyszących − wydarzeniach, które w sposób otwarty dla wszystkich zainteresowanych mają włączyć mieszkańców miasta w proces aktualizacji strategii. Mając na uwadze stworzenie spójnej całości w jednym miejscu, zdecydowaliśmy się na taki podział, który umożliwi jak najszybsze znalezienie odpowiedzi na pytania dotyczące poszczególnych etapów procesu aktualizacji strategii Warszawy.

Poprzez stronę www każdy może dowiedzieć się o zbliżających się wydarzeniach, czy o obecnie prowadzonym etapie prac nad aktualizacją strategii. Edukuje z zakresu polityki lokalnej, a także stanowi źródło cennej wiedzy o dokumentach strategicznych obowiązujących w Warszawie, województwie, kraju oraz za granicą.

2030.um.warszawa.pl to nie tylko suche informacje, ale również możliwość włączenia się w proces aktualizacji strategii rozwoju Warszawy. Każdy w dowolnej chwili może napisać do zespołu #Warszawa2030, a w godzinach otwarcia urzędu (8:00 - 16:00) zadzwonić i uzyskać odpowiedzi na nurtujące go pytania. Na stronie znajduje się również galeria zdjęć, gdzie zamieszczamy fotorelacje z naszych wydarzeń: warsztatów, debat, spotkań dyskusyjnych towarzyszących procesowi aktualizacji. W kalendarzu natomiast znajduje się dokładny harmonogram wydarzeń #Warszawa2030, związanych z pracami nad strategią rozwoju Warszawy.

Bieżące informacje związane z procesem aktualizacji strategii są przesyłane zainteresowanym osobom za pośrednictwem newslettera. Aby zapisać się na listę mailingową zapraszamy na stronę rejestracyjną. Zachęcamy także do zapoznania się z archiwalnymi numerami newslettera.