Wkrótce zakończymy budowę 215 mieszkań

Do 30 listopada powinna zakończyć się inwestycja TBS Północ budowy dwóch budynków wielorodzinnych przy ul. Radzymińskiej. To część miejskiego programu budownictwa społecznego na wynajem.

W ramach inwestycji powstaną dwa budynki mieszkalne, wielorodzinne o zróżnicowanej wysokości. Powstaje 215 lokali mieszkalnych o powierzchni użytkowej 8 812,03 m², w tym jeden lokal pieczy zastępczej  o powierzchni ok. 250 m2. Do dyspozycji mieszkańców będzie 128 miejsc postojowych w garażu podziemnym oraz 42 miejsca na parkingu naziemnym. Plany inwestycyjne zakładają przeznaczenie parterów na lokale usługowe.  W dwóch budynkach powstanie łącznie 6 lokali.

Powstające budynki mieszkalne przy ul. Radzymińskiej są efektem realizacji „Wieloletniego Programu Gospodarowania Mieszkaniowym Zasobem m.st. Warszawy” i wpisują się w realizację programu prezydenckiego Rafała Trzaskowskiego z 2018 roku o dostarczeniu mieszkań na wynajem o umiarkowanym czynszu. Niedawno oddaliśmy do użytkowania łącznie 107 lokali, w tym w  zabytkowej kamienicy na Pradze- Północ przy ul. Łomżyńskiej 26 i nowowybudowanych budynkach: przy ul. Skaryszewskiej na Pradze-Południe i ul. Bambusowej na Wawrze. W budynku przy ul. Łomżyńskiej oddaliśmy 1 placówkę opiekuńczo-wychowawczą. Jeszcze w tym roku, oprócz inwestycji TBS przy ul. Radzymińskiej, zostanie zakończona budowa budynku w dzielnicy Targówek przy ul. Odrowąża, w wyniku której oddamy do użytkowania 156 mieszkań komunalnych.

Działanie to wpisuje się w realizację celu 2.1. Mamy dostęp do szerokiej oferty mieszkań.

Budynek wielorodzinny