Wiosenne sadzenie drzew

Tej wiosny warszawscy ogrodnicy posadzą ponad 1000 nowych, przyulicznych drzew. Sadzonki pojawią się w parkach, na skwerach i przy stołecznych arteriach. Do akcji zazieleniania miasta przyłączają się także mieszkańcy.

Nowe szpalery mieszkańcy ujrzą m.in. przy ul. Rzymowskiego, Domaniewskiej oraz al. Lotników. Dodatkowa zieleń pojawi się wzdłuż al. Armii Ludowej, Niepodległości i ul. Marszałkowskiej. Nowe rośliny ozdobią łącznie trzynaście dzielnic.

Justyna Glusman, dyrektorka koordynatorka ds. zrównoważonego rozwoju i zieleni m.st. Warszawy: Drzewa są bardzo cenne dla Warszawy. Inwestujemy w kolejne nasadzenia, by miasto było przyjazne zarówno dla warszawianek i warszawiaków, ale także dla środowiskaWarszawscy ogrodnicy prowadzą wiosenne nasadzenia do końca kwietnia. Najwięcej drzew pojawi się na Białołęce, Mokotowie i w Śródmieściu.

Działanie to wpisuje się w realizację celu 3.2. Żyjemy w czystym środowisku przyrodniczym.