Warszawa na targach w Monachium

Jedno z najbardziej atrakcyjnych miejsc do inwestowania w Europie, przyciągające wysokiej klasy specjalistów i dysponujące nowoczesną, ekologiczną przestrzenią biurową. Tak zaprezentuje się Warszawa na prestiżowych monachijskich targach Expo Real 2019.

Michał Olszewski, wiceprezydent Warszawy: „Warszawa jest dojrzałym rynkiem z ugruntowaną europejską renomą. To atrakcyjne i stabilne miejsce do inwestowania, z mocno rozwijającym się sektorem biurowym i mieszkaniowym. Powstające obecnie projekty z pewnością będą ikonami Warszawy jak choćby budynek Varso, który realizuje jeden z partnerów stoiska w Monachium – HB Reavis. To dla nas ważne, że Warszawa oprócz wielkiego kapitału przyciąga też ciekawe i odważne projekty, które budują potencjał gospodarczy metropolii warszawskiej.”

Lider w rankingach

Warszawa na Expo Real 2019 zaprezentuje dane wskazujące że obecnie jest jednym z najbardziej atrakcyjnych miejsc do inwestowania. Co potwierdzają liczne, prestiżowe, międzynarodowe rankingi:

1. „fDi’s Polish Cities of the Future 2019/2020” – 1 pozycja;
  2. „Emerging Europe’s 2019 Business Friendly Perception” – 1 pozycja wśród miast EuropyŚrodkowo-Wschodniej;
  3. „Mapping the World’s Prices 2019” – 1 pozycja w Europie kategorii kosztów życia według raportu Deutsche Bank;
  4. „fDi’s Eastern European Cities of the Future 2018/2019” – 2 pozycja;
  5. „PwC Emerging Trends in Real Estate” – 2 pozycja wśród miast Europy Środkowo-Wschodniej;
  6. „fDi’s Major European Cities of the Future 2018/2019” – 3 pozycja w kategorii przyjazności dla biznesu.

Najlepszą wizytówką są mieszkańcy

1. Stolicę Polski zamieszkuje 1,6 mieszkańców w wieku produkcyjnym. 72 proc. warszawiaków ma wykształcenie wyższe, a 90 proc. studentów warszawskich uczelni zna język angielski.
  2. Blisko 220 tys. studentów i ponad 50 tys. absolwentów daje pracodawcom szeroki dostęp do doskonale wykwalifikowanych specjalistów.
  3. 30 proc. zagranicznych studentów uczących się w Polsce wybiera Warszawę a aż 93 proc. studentów oraz 89 proc. obcokrajowców zamieszkujących w Warszawie, ocenia ją pozytywnie w kontekście dalszego rozwoju kariery.
  4. Warszawa oferuje dostęp do ponad 5,5 mln m² powierzchni biurowej, z czego niemal połowę stanowią biura klasy A.
  5. To wszystko sprawia, że Warszawa przyciąga nowych globalnych graczy, takich jak Goldman Sachs, BNP Paribas czy JP Morgan. Już 30 firm z listy Fortune Global 500 posiada w Warszawie swoje centra usług dla biznesu. Dla warszawiaków oznacza to wzrost liczby miejsc pracy wysokiej jakości.

Działanie to wpisuje się w realizację celu 4.4. Inspirujemy świat.

Wiceprezydent Olszewski omawia prezentacje