Warszawa dla aktywnych

Rozwijanie infrastruktury, stypendia, szkolenia, dotacje i nagrody dla młodych sportowców, promocja aktywności fizycznej wśród mieszkańców, dzięki licznym zajęciom i programom, dofinansowanie klubów czy wspieranie sportu profesjonalnego – to główne punkty programu „Warszawa dla aktywnych”.

Warszawiacy mają do dyspozycji wiele obiektów sportowych zarówno tych po dachem, jak i pod tzw. chmurką. Czekają na nich pływalnie, boiska, hale sportowe, siłownie, sale fitness, a także lodowiska i całoroczny stok narciarski oraz trzy ośrodki sezonowe: letnia strefa rekreacyjna oraz lodowiska na Rynku Starego Miasta i przed Pałacem Kultury i Nauki.

W stolicy działa 18 miejskich jednostek organizacyjnych, zarządzających ośrodkami sportu i rekreacji. 16 z nich ma charakter dzielnicowy, 2 to jednostki ogólnomiejskie. Łącznie zarządzamy obiektami sportowymi, położonymi w 72 lokalizacjach: 29 pływalniami krytymi, 4 pływalniami odkrytymi, 23 halami i salami sportowymi, 4 stadionami, 13 lodowiskami i torem łyżwiarskim,ponad 90 boiskami sportowymi. 

„Warszawa dla aktywnych” to:

  1. Nowe oblicze Parku Wodnego Moczydło i Parku Kultury w Powsinie
  2. Zadaszone „Orliki”
  3. Górka Szczęśliwicka w nowej odsłonie
  4. Nowy Hutnik i Polonia
  5. Wspieranie warszawskich klubów i młodych sportowców
  6. Rozwijanie aktywności warszawiaków
  7. Sportowy kalendarz stolicy

Więcej