WARSAW Booster’20 – miejski program akceleracyjny

Wystartowała rekrutacja do 7. edycji miejskiego programu wsparcia start-upów WARSAW Booster’20. Tegoroczna edycja skierowana jest do młodych firm technologicznych oraz twórców o niezarejestrowanej działalności.

Do projektu mogą zgłaszać się firmy prowadzące działalność nie dłużej niż 3 lata oraz start-upy na początkowym etapie rozwoju. Zapraszamy wszystkich, którzy mają pomysł na produkt lub usługę, które wspierają innowacyjną transformację miasta i korzystnie wpływają na jakość życia jego mieszkańców oraz infrastruktury, koncepcji środowiskowej, urbanistycznej, logistycznej, aspektów związanych z bezpieczeństwem, formy stosunków gospodarczych i społecznych. Poszukujemy pomysłów, które wykorzystują różne rozwiązania technologiczne – w tym sztuczną inteligencję, internet rzeczy, big data, cloud computing oraz wirtualną lub rozszerzoną rzeczywistość.

– Start-upy odgrywają bardzo ważną rolę w budowaniu ekosystemu nowoczesnego miasta, kreując innowacyjne rozwiązania, które służą jego mieszkańcom i użytkownikom – mówi Michał Olszewski, wiceprezydent stolicy i dodaje – W tegorocznej, siódmej już edycji programu akceleracyjnego, szczególnie zapraszamy tych przedsiębiorców, których rozwiązania niwelują negatywne skutki kryzysu bądź wzmacniają zdolności adaptacyjne do zmian. Wszystkie innowacyjne rozwiązania, które wnoszą wartość dla Warszawy są cenne – dlatego takimi programami chcemy wspierać ich rozwój.

20-stkę wybranych w procesie rekrutacji start-upów czeka indywidualna ścieżka akceleracji, którą przejdą ramię w ramię z ekspertami z największych korporacji, doświadczonymi doradcami oraz mentorami. Laureatów tegorocznej rekrutacji poznamy już na początku września. 12 kolejnych tygodni poświęcą pracy nad założeniami swoich pomysłów, aby zaprezentować je miejskiej publiczności, liderom biznesu oraz inwestorom na przełomie listopada i grudnia 2020 r.

Trzy, wyróżniające się potencjałem dalszego rozwoju, projekty zostaną nagrodzone podczas finałowego Demo Day środkami finansowymi w wysokości 45 000 zł, 30 000 zł oraz 12 500 zł.

Zgłoszenia do programu można przesyłać do niedzieli, 13 września, za pomocą formularza znajdującego się na stronie www.warsawbooster20.com.

Działanie to wpisuje się w realizację celu 4.2. Generujemy innowacje.

Wiceprezydent Michał Olszewski