Skwer przy ul. Kępnej zyska nowe oblicze

Mieszkańcy Pragi-Północ już w tym roku będą mogli wypocząć na zmodernizowanym skwerze przy ul. Kępnej i Jagiellońskiej. Mogą liczyć na nowe ścieżki, górkę saneczkową i naturalny plac zabaw dla dzieci, a także nowe nasadzenia drzew, krzewów i bylin. Miasto wyłoniło wykonawcę prac.

Koncepcja zagospodarowania skweru w pobliżu Portu Praskiego powstała na podstawie potrzeb i oczekiwań, które prażanie zgłosili podczas konsultacji społecznych jesienią 2019 r. Obecnie teren służy głównie mieszkańcom najbliższej okolicy do przejścia. Po modernizacji ma być przestrzenią do sąsiedzkich spotkań i zabaw.

Ścieżki zostaną odnowione i pokryte mineralną nawierzchnią, która przepuszcza wodę. Pojawią się też nowe połączenia piesze w miejscu wydeptanych już szlaków. Dzięki schodom i podjazdowi mieszkańcy będą mieli ułatwione wejście na skarpę. Na skwerze powstaną miejsca do siedzenia (na wale i przy placu zabaw), a wzdłuż ścieżek staną latarnie zasilane energią słoneczną, kosze na śmieci i stojaki rowerowe. W rogu skweru, bliżej ul. Wrzesińskiej, zaplanowano naturalny i osłonięty roślinnością plac zabaw dla dzieci. Znajdą się na nim m.in. drewniane huśtawki, zabawki do wspinania czy wiklinowe chatki. Będzie tam też można bez problemu wjechać z wózkami. Tuż obok, na przedłużonym zboczu wału powstanie górka do zjeżdżania. Pragórka stworzona przy współudziale mieszkańców zostanie odświeżona, a w jej pobliżu pojawi się dodatkowa zieleń.

Działanie to wpisuje się w realizację celu 3.1. Korzystamy z atrakcyjnej przestrzeni publicznej.

wizualizacja skweru