Rekordowy sezon inwestycji rowerowych

W najbliższych miesiącach zakończy się budowa kolejnych odcinków tras rowerowych w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych. W ciągu trzech lat w stolicy, dzięki środkom unijnym, powstanie 70 km wysokiej jakości infrastruktury dla jednośladów.

Łukasz Puchalski, dyrektor Zarządu Dróg Miejskich: Dzięki ZIT udało się już wybudować lub wyremontować w Warszawie ponad 30 kilometrów tras wzdłuż takich ulic jak: Powsińska, Ostrobramska, al. Stanów Zjednoczonych, Żwirki i Wigury oraz wiele innych. Powstała też sieć tras rowerowych na Polu Mokotowskim oraz ciesząca się coraz większą popularnością kładka pieszo-rowerowa pod mostem Łazienkowskim. Wciąż toczą się prace wzdłuż ulic Połczyńskiej, Wiertniczej, Okopowej, Towarowej, Radzymińskiej, Szaserów czy Jagiellońskiej. W budowie bądź remoncie jest ponad 22 kilometrów tras a w przygotowaniu kolejne inwestycje o łącznej długości 14 kilometrów.

Obecnie sieć rowerowa w stolicy liczy już 544 km (w tym 406 km dróg dla rowerów, 70 km ciągów pieszo-rowerowych oraz 68 km pasów i kontrapasów) – 2/3 z nich ma nawierzchnię asfaltową.

Ponadto Warszawa została uznana za miasto najbardziej przyjazne rowerom w Polsce – rowerowy ranking miast 2018.

Działanie to wpisuje się w realizację celu 3.3. „Korzystamy z przyjaznego systemu transportowego”.