Recyklomaty cieszą się popularnością

Ponad 70 tys. plastikowych butelek, 16 tys. szklanych i 26,7 tys. puszek – tyle sztuk surowców mieszkańcy włożyli do recyklomatów. EKO-punkty otrzymane za wyrzucone opakowania wymieniają na nagrody. Teraz maszyna z pl. Bankowego będzie przeniesiona na pl. Mirowski, dlatego jest tymczasowo wyłączona.

Projekt jest elementem warszawskiej kampanii edukacyjnej o zasadach selektywnej zbiórki odpadów. Akcja #RadyNaOdpady zachęca i podpowiada, jak należy segregować papier, szkło, metale i tworzywa sztuczne, resztki bio i frakcje zmieszane.

Michał Olszewski, wiceprezydent m.st. Warszawy: „Cieszę się, że warszawianki i warszawiacy tak chętnie korzystają z recyklomatów. To innowacyjny projekt, ponieważ nagrodą za działanie na rzecz ekologii jest m.in. rozrywka, na przykład bilet na spektakl teatralny czy seans filmowy. Jednocześnie przypominamy mieszkańcom, że butelki i puszki są wartościowymi surowcami, które można ponownie wykorzystać. Ponieważ zakończyliśmy letnie odsłony Otwartej Ząbkowskiej i Placu Bankowego, przestawimy maszyny w docelowe miejsca.”

Działanie to wpisuje się w realizację celu 3.2. Żyjemy w czystym środowisku przyrodniczym.

Więcej informacji

Recyklomat