Podsumowanie debaty Warszawa 2030 (23 września)

Prace nad aktualizacją strategii rozwoju Warszawy rozpoczęliśmy debatą #Warszawa2030, która odbyła się w samym centrum miasta, czyli w Pałacu Kultury i Nauki.
Wzięli w niej udział mieszkańcy stolicy, przedsiębiorcy, przedstawiciele świata nauki i organizacji. Rangę tego wydarzanie podkreślił udział Pani Prezydent Hanny Gronkiewicz-Waltz oraz wszystkich jej zastępców.

Zainteresowanie tym wydarzeniem przeszło nasze oczekiwania – na sali zebrało się ponad 200 osób. To najlepszy sygnał, że współdecydowanie o przyszłości Warszawy, jest ważne zarówno dla urzędników, aktywistów społecznych, jak i dla zwykłych mieszkańców i przedsiębiorców.

Spotkanie rozpoczęła Pani Prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz. Następnie Pan Maciej Fijałkowski, Dyrektor Biura Funduszy Europejskich i Rozwoju Gospodarczego Urzędu m.st. Warszawy, opowiedział jak zorganizowano proces aktualizacji strategii.  Założenia te zostały skonfrontowane z doświadczeniami Eksperta wiodącego – dr. hab. Wojciecha Dziemianowicza. Drugą część spotkania przeznaczono na dyskusję, podczas której wszyscy chętni, zebrani na sali, ale także obserwujący debatę w internecie, mogli zadać pytanie ekspertom sektorowym, tj. dr Annie Domaradzkiej, dr. Michałowi Klepce i dr. Mirosławowi Grochowskiemu. Dyskusja była ożywiona, padło wiele ciekawych pytań.

Po zakończeniu debaty była możliwość kontynuowania dyskusji z ekspertami przy tzw. stolikach eksperckich. Chętni mogli również nagrać swoją opowieść o Warszawie przyszłości.

 Przeczytaj więcej o przebiegu debaty…