Jak będzie wyglądał nowy tramwaj dla Warszawy?

Już wkrótce na warszawskie tory wyjedzie nawet 213 nowoczesnych, klimatyzowanych i niskopodłogowych tramwajów. Jak będą wyglądać? O tym zdecydują warszawianki i warszawiacy za pomocą sondy. Do wyboru są trzy propozycje, a głosowanie potrwa do środy, 30 października.

Pracownicy Tramwajów Warszawskich wraz z producentem nowych tramwajów ustalają ostatnie szczegóły przed rozpoczęciem produkcji nawet 213 wagonów. Jednym z tematów jest wygląd pojazdów. Firma Hyundai przedstawiła trzy warianty przodu nowych pojazdów. Pierwszy z nich jest drapieżny i podąża za nowymi trendami w projektowaniu samochodów i autobusów. Drugi koresponduje z innymi modelami tramwajów kursującymi już po stołecznych torach. Z kolei trzeci ma wiele krągłości, ale też śladem uśmiechu nawiązuje do dalekowschodnich motywów.

Wybór przodu nowych tramwajów dla stolicy będzie należał do warszawianek i warszawiaków. Głosować można:

  1. na stronie internetowej
  2. w Punktach Obsługi Pasażerów
  3. w dziesięciu najczęściej uczęszczanych punktach przesiadkowych stolicy – m.in. przy Dworcu Wileńskim, na pl. Bankowym czy pl. Zawiszy.

Działanie to wpisuje się w realizację celów: 3.3. Korzystamy z przyjaznego systemu transportowego oraz 1.2. Wspólnie decydujemy o naszym mieście.

Więcej informacji

Trzy wzory żółto czarno czerwonych tramwajów