Dodatkowe środki na infrastrukturę sportową

Modernizacja boiska do piłki nożnej, remont hali sportowej czy rewitalizacja toru wrotkowo-rolkowego – 7 warszawskich dzielnic otrzyma prawie 700 tys. zł w ramach programu „Mazowiecki Instrument Wsparcia Infrastruktury Sportowej MAZOWSZE 2020”.  7 warszawskich dzielnic – Białołęka, Mokotów, Praga-Północ, Targówek, Ursynów, Wola oraz Żoliborz – otrzymają w sumie 680 tys. zł.

W ramach prac zmodernizowane i wyremontowane zostaną: boisko przy ul. Picassa na Białołęcetor wrotkowo-rolkowy na Mokotowie, nawierzchnia hali sportowej na Pradze-Północ, boisko szkolne do siatkówki i koszykówki przy Szkole Podstawowej nr 114 na Targówku, skatepark i pumptrack na Ursynowie, pływalnia Delfin na Woli oraz sauny i miejsca wypoczynku na Żoliborzu.

Renata Kaznowska, zastępca prezydenta m.st. Warszawy: „Modernizacja warszawskich obiektów sportowych i propagowanie aktywności fizycznej wśród mieszkańców to zadania, które dla m.st. Warszawy są priorytetowe. Wsparcie modernizacji warszawskich obiektów sportowych przez samorząd Mazowsza to efekt dobrej współpracy i wspólnej troski o jak najszersze propagowanie aktywności dzieci i młodzieży. Warto zaznaczyć, że ponad 30% uczniów szkół ponadpodstawowych uczących się w warszawskich szkołach mieszka poza Warszawą, najczęściej na Mazowszu. Dlatego cieszę się, że wraz z samorządem Mazowsza określamy wspólne cele, które znajdują odzwierciedlenie we wsparciu finansowym warszawskich inwestycji sportowych.”

Działanie to wpisuje się w realizację celu 2.2. Aktywnie spędzamy czas wolny blisko domu.

Więcej informacji

Moment podpisania umowy