Dbamy o czyste powietrze

Dbanie o czyste powietrze w mieście obejmuje wiele działań, od zakupu nowych autobusów zasilanych alternatywnymi źródłami energii, przez zmianę sposobu ogrzewania domu, po wprowadzanie różnych form zieleni do przestrzeni publicznej.

W środę rozstrzygnięty został przetarg na dostawę 80 autobusów gazowych CNG, które na ulice Warszawy wyjadą w pierwszej połowie 2019 roku. Ale już wcześniej, w czerwcu tego roku, na ulice stolicy wyjadą nowe autobusy hybrydowe. W tej chwili Miejskie Zakłady Autobusowe dysponują 61 autobusami nisko lub bezemisyjnymi (21 pojazdów elektrycznych, 35 gazowych LNG i 5 hybryd), a na koniec roku 2020 ich liczba wzrośnie do ponad 300. Więcej.

Inną formą dbania o czyste powietrze jest wprowadzanie różnych form zieleni. Jeszcze w tym roku po północnej stronie ulicy Wawelskiej powstanie „zielona ściana”, która oddzieli zabudowę od ruchliwej i głośnej arterii. Dwumetrowe krzewy zasadzone zostaną na ponad dwóch kilometrach jednej z głównych ulic Ochoty. Więcej.

Działania te wpisują się w realizację celów: 3.2 Żyjemy w czystym środowisku przyrodniczym oraz 3.3 Korzystamy z przyjaznego systemu transportowego Strategii #Warszawa2030.