Coraz młodsi pasażerowie metra

Za nami czternasta edycja badania ankietowego Metra Warszawskiego przeprowadzonego wśród pasażerów. Sprawdzano przede wszystkim poziom zadowolenia, ale także zbierano podstawowe dane statystyczne. Respondenci bardzo pozytywnie ocenili jakość usług.

Badania wykazały, że z metra korzysta obecnie więcej kobiet niż mężczyzn (54 procent kobiet i 46 procent mężczyzn). Co ciekawe, podziemną kolejkę coraz częściej wybierają pasażerowie w wieku 19-25 lat i to właśnie ta grupa odcisnęła największy wpływ na średnią wieku, która wynosi obecnie 31,6 roku (w porównaniu do 32,5 lat w 2017 roku). Statystyczny pasażer odmłodził się więc niemal o rok.

Działanie to wpisuje się w realizację celu 3.3. „Korzystamy z przyjaznego systemu transportowego”.