„Coming out” – startuje wystawa najlepszych prac dyplomowych ASP

Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie już po raz jedenasty zaprezentuje najlepsze prace swoich absolwentów. Warszawa wspiera projekt, który promuje twórczość młodych artystów u progu ich kariery. Wystawa czynna będzie od 30 listopada do 15 grudnia br. Wstęp wolny.

To ważny projekt w kalendarzu warszawskich wydarzeń kulturalnych, który Miasto Stołeczne wsparło w ramach dotacji dla państwowych uczelni publicznych. Tegoroczną wystawę prezentującą 33 dyplomy najzdolniejszych absolwentów będzie można obejrzeć w biurowcu Wola Retro na 3 tys. m2. Kolejne edycje odbywają się są za każdym razem w innym miejscu w Warszawie. W ubiegłym roku było to Praskie Centrum Koneser, rok wcześniej Reduta Banku Polskiego.

Rafał Trzaskowski, Prezydent m.st. Warszawy: „Jestem przekonany, że dynamiczny rozwój miasta zależy w znacznej części od umiejętności i zdolności jego mieszkanek i mieszkańców. Dlatego Warszawa stawia na talenty. Jako miasto otwarte na kulturę, stolica przyciąga swoim potencjałem i możliwościami wielu młodych artystów, którzy chcą z nią związać swoje życie zawodowe. Dbamy o to, żeby stworzyć im dogodne warunki rozwoju u progu kariery zawodowej, wspierając jedne z najlepszych uczelni artystycznych w kraju, wśród których jest właśnie Akademia Sztuk Pięknych, ale także Akademia Teatralna im. Aleksandra Zelwerowicza czy Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina.”

Działanie to wspiera realizację celu 4.1. Rozwijamy nasz twórczy potencjał.

Aleksander Czekaj "Samotność"