Budujemy miejskie mieszkania

Wiemy już, jak będzie wyglądał nowy budynek z mieszkaniami miejskimi przy ul. Cyrulików w Rembertowie. Konkurs architektoniczny na opracowanie koncepcji tego wielorodzinnego budynku został rozstrzygnięty.

Konkurs na wykonanie koncepcji budynku mieszkalnego przy ul. Cyrulików został ogłoszony 5 lipca 2019 r. Jego celem było wyłonienie najlepszej pod względem wizualnym, użytkowym i ekonomicznym koncepcji architektonicznej budynku mieszkalnego wielorodzinnego z usługami, garażami i miejscami parkingowymi, na potrzeby gminnego budownictwa społecznego w segmencie mieszkań komunalnych.

Projekt budynku zakłada 24 mieszkania o zróżnicowanym metrażu – 5 lokali o wielkości ok. 28 m2; dwa 32 metrowe; 12 lokali ok. 40 metrowych oraz 5 ok. 50 metrowych. Każde mieszkanie wyposażone będzie w balkon lub taras.

Renata Kaznowska, zastępca Prezydenta m.st. Warszawy: „Bardzo się cieszę, że Rembertów, który ma stosunkowo niewielki zasób, bo nieco ponad 300 lokali komunalnych, wzbogaci się o 24 kolejne. Konkursów architektonicznych, do tej pory, zrealizowaliśmy bardzo wiele, o bardzo różnej skali. A to, że w tym konkursie wpłynęło aż 20 prac pokazuje, że są one potrzebne.”

Działanie to wpisuje się w realizację celu 2.1. Mamy dostęp do szerokiej oferty mieszkań.

Więcej informacji

Wizualizacja nowego domu komunalnego.